Veselam cilvēkam augšanas hormonu ražo hipofīze. Kā jau nosaukums par to liecina, augšanas hormons ir atbildīgs par to, lai bērns augtu. Tomēr tam ir nozīme arī citās svarīgās ķermeņa funkcijās, piemēram, tas:

  • nodrošina spēcīgu un veselu kaulu augšanu;
  • regulē organisma metabolismu, jo īpaši liesās muskuļu masas un tauku līdzsvaru;
  • attīsta un uztur ķermeņa orgānus;
  • nodrošina vispārīgu labsajūtu un enerģiju.

Kas izraisa nepietiekamu augšanu?

 

Pastāv daudz iespējamo iemeslu, kāpēc var šķist, ka bērns aug lēnāk nekā viņa vienaudži vai brāļi un māsas. Daži faktori ir nekaitīgi un bērna veselību neietekmē. Piemēram, daži bērni vienkārši aug citā ātrumā un vēlākā laika posmā panāk citus.

Tomēr var būt arī daži nopietnāki iemesli, kāpēc rodas augšanas traucējumi.  Tie var būt saistīti ar nepietiekamu uzturu vai noteiktām saslimšanām, kā, piemēram, nieru vai aknu saslimšanām. Pastāv arī iespēja, ka bērna organisms neveido pietiekami daudz augšanas hormona, kas ir atbildīgs par augšanu.

 

Cilvēka augšanas hormons (hGH) vai augšanas hormona terapija (GHT) ir biosintētiska hormona aizstājterapija. Biosintētiskais augšanas hormons ir identisks dabiskajam augšanas hormonam, kuru izstrādā organisms. Augšanas hormons ir olbaltumviela, kuru nepieciešams injicēt, lai tā pareizi darbotos.

GHT parasti lieto, lai ārstētu bērnus, kuriem šī hormona izstrāde organismā nav pietiekama. Ar to var ārstēt arī pieaugušos, kuriem ir augšanas hormona deficīts.

Injekcijas ierīču uzlabojumi un modernizācija ir radījuši būtiskas atšķirības un atvieglojumus ikdienas injekciju veikšanā. Šobrīd pieejamas injekciju pildspalvas ar daudzām noderīgām funkcijām.

Pirmos atklājumus par augšanas hormona terapiju mēs veicām vairāk nekā pirms 30 gadiem. Arī pēc trīs gadu desmitiem cilvēki visā pasaulē joprojām gūst labumu no mūsu augšanas traucējumu terapijas.

Meklējot inovatīvus risinājumus, mūsu zinātnieki ir pielietojuši savu daudzgadīgo pieredzi olbaltumvielu inženērijā un izstrādājuši ilgstošas darbības augšanas hormonu, kuru var ievadīt reizi nedēļā.